Kilin Sağlamış Olduğu Yararlar

197

Kilin bir çok yararı bulunuyor. Cilt ve saç güzelliği için kullanılmakta olan kil; saçlara canlılık kazandırır, cildi güzelleştirmeye yarar. Ayrıca bir çok yaraya da çok iyi gelmektedir. Bu tür iyi özellikleri barındırıyor olması ise, kilin neden bu kadar fazla tercih edilmekte olduğunun bir cevabı olabilir.

Kilin içinde bulunmakta olan maddelerin, ciltlere ve pek çok rahatsızlığa da iyi geldiği bilinenler arasındadır. Kadınlar güzelleşebilmek amacı ile kili kullanmaktadır. Aynı zamanda kil temizlik malzemesi olarak ta kullanılmaktadır. Kilin sivilceleri iyileştirme özelliği , kepeği önleyebilen ve ayrıca da saçlara canlılık verici özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda kil çok çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Kil selülit, pişik ve ciltte oluşmakta olan çeşitli yaralar içinde kullanılabilir.

*Beyaz kil ise, emici gücü ile çok ünlüdür. Ciltte oluşan pürüzleri temizler. Bunun yanında da, yağ molekülü olmakta olan ebumun üretimini farkedilir bir şekilde azaltmakta, ve cilde yeniden ışıltı kazandırmaktadır.

*Mavi kil dokulara çok daha fazla oksijen gitmesini sağlamaktadır.

*Yeşil kil yağlı ciltler için iyi gelmektedir.

*Sarı kil  yüzün katmanlı olan bölgeleri için çok mükemmel bir çözüm olmaktadır.

*Pembe kil hassan olan ciltler için bire birdir.

*Kırmızı kil  kan dolaşımının üstünde çok ciddi bir etki yaratmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.