Selülitlerden kurtulabilmek mümkün mü?

129

Selülit nerdeyse büyün kadınların güzelliğinin yanı sıra sağlığını da tehdit etmeye başlayan büyük bir problemdir. Selülitlerden kurtulabilmenin yollarına bakıldığı zaman estetik operasyonlar geçirmeden daha önce rutin bir şekilde devam eden yaşamınızda ufak dokunuşlar gerçekleştirip çok güzel sonuçları da alabilirsiniz.

Yanlış bir şekilde beslenme, cildin alt kısmında birikmiş toksinler benzerindeki nedenler selülit oluşmasının başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Düşünülmekte olanların tam tersine cilt altında birikmiş olan yağların sadece diyet ve spor yaparak eritilmesi çok fazla olanaklı durumda değildir.

İlk önce yaz mevsiminde olduğumuz şu zamanlar içerisinde gün içinde en az 2 litre kadar su içerek vücudumuza çok büyük bir iyilik gerçekleştirerek işe başlamamız gerekiyor. Bundan sonrasında ise bitkisel detokslar sayesinde söz konusu uygulamayı biraz daha ilerletmemiz gerekiyor. Meyve ile birlikte sebze tüketimi gerçekleştirmenin hayati bir önem taşımakta olduğunuz aklımızdan hiç bir şekilde çıkartmamamız gerekiyor. Hamburger ile birlikte kızartma çeşidinde yer alan yiyeceklerden, gazlı özelliğe sahip içeceklerden de kesin bir şekilde uzak kalmamız gereklidir. Tabiiki de alkol ile birlikte sigara tüketimini eğer gerçekleştirebiliyorsak komple bırakabilmeli en kötü ihtimalde düşünürsek en az seviyeye çekmemiz gereklidir.

Duşun hemen sonrasında eğer olanaklıysa sorunlu bölgeye masajlar yapmalı ve olabildiği kadar soğuk su içerisinde kalmamız gereklidir. Başka bir önemli konu da kıyafetlerimizin ve özellikle giymiş oluğumuz bütün iç çamaşırlarımızın pamuklu bir özelliğe sahip olmasının gerekli olduğudur.

Mümkün olabildiği kadar C vitamini içeriğine sahip yiyeceklerden oluşan bir menüyü hazırlayarak bunu masamızın üzerinden hiç bir şekilde eksik etmememiz gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.