Uçuk haşlanmış patatesle 1 gece içerisinde nasıl geçebilir?

111

Dudaklar ile birlikte ağzınızın kenar kısmında meydana gelen yara, kabarma belirtisi veren ve sonrasında ise soyulup dökülmeye başlayan, çok fazla rahatsız etmesinin yanı sıra çirkin bir şekile görüntülenen uçuklardan acil bir şekilde kurtulmanız gerekliyse, sadece 1 gün gibi çok kısa bir zaman içerisinde uçuk geçirmenin tekniğini öğrenmiş olacaksınız..

Uçuk aslında bazı zamanlarda çok farklı dış etkenlerden kaynaklı olarak görülebiliyor olsa bile genel olarak, herpes simpleks tip 1 ismi verilen virüsten kaynaklanarak, immun düzenin zayıflamış olduğu zamanlar içerisinde patlak verip, ağız ile birlikte dudaklar üzerinde veyahut dudak etrafında yara benzerindeki bir takım oluşumlara neden olan bir cilt sorunudur.

Uçuk aslında ciddi anlamda bir hastalık değil, aslında bir semptom olarak değerlendirilmektedir. Virüsün aktif hale geldiği zaman cilt üstüne yansıması veyahut dışa vurulmuş bir durumudur. Söz konusu bu virüs tamamen pasif duruma gelerek aktifliğini kaybedene kadar tedavinin sürdürülmesi ve özenli bir biçimde uygulanmaya devam edilmesi, alınabilecek en iyi sonuç açısından çok yararlıdır. Dolayısı ile uçuğunuzu hızlı bir şekilde geçirebilecek olan bu tekniği, uçuklarınızı bitirdikten daha sonrasında da kullanmayı sürdürmeniz gereklidir.

Şimdi ise gelelim nasıl geçeceğine. Mutfağa giderek 2 – 3 tane patates haşlayın, haşlandıktan hemen sonra ezin ve eğer var ise içine az bir miktarda vazelin ilave ederek dudaklarınıza sürebilecek olduğunuz bir merhem kıvamına getirene kadar yoğurun. 30’ar dakika ara ile sık bir şekilde uçuklarınızın üst kısmına 7 ila 8 defa uygulama yaptıktan sonra yani ortalama olarak 4 ila 5 saat geçtikten sonra, dudaklarınızın üzerine orta yağlı bir tane ruj sürebilirsiniz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.