Mutluluğun peşinde olmalısınız

132

Her şeyin kesinlikle olması gerektiği gibi devam ettiği günleri şöyle bir düşünün. Önünüzde çok büyük durumdaki problemlerin yer almadığı, ”an”ı yaşadığınız, yaşamla başa çıkmayı başarabildiğiniz o günler… Aslında herşeyin ne kadar güzel yolunda gitmekte olduğunu düşündüğünüz bir zamanda birden bir gelmiş olan o eski zamandaki dostunuz ”Endişe”.

”Ne yapmakta olduğunu zannediyorsun? Mutlu ve tamamen huzurlu bir durumdamızın cidden? Bunun devamlı bir şekilde olacağını düşünmemektesindir sanırım!” böyle bir düşünce kafamıza girmiş olduğu anda kendimizi iyi hissediyor olmamızdan ötürü çok büyük bir suçlu hissetmekte ve mutlulukla ilgili histen uzaklaşmaktayız. Her şeyin tamamen yolunda gitmekte olduğu o en son günü anımsamaya çalışın, mutlu olmaktan ayaklarınızın yere değmemekte olduğu ve günün felaketle ilgili kelimenin en yakınına dahi uğramamış olduğunu bir düşünün. Şimdi ise o günü bozabilecek bir şeyin bulunup bulunmadığını bir anımsamaya çalışın. Tabii ki de o gün kafanızı kurcalamış olacak çok kötü şeylerde aklınıza gelmiş oldu ve bu ise sizin o mutlu gününüzü kötüye çevirmeye yetti. Ancak belki de sizin gününüz aslına bakılırsa fazlasıyla güzeldi!

Zorluklarla karşılaşmış olduğumuz anlar tabi olabilir. Karşımıza çıkmış olan engellerin bizleri çok fazla korkutmuş olduğu ve çok fazla üzmüş olduğu günler… Lakin yaşamış olduğumuz güzel durumdaki o günleri kabul etmeyi, kucaklayabilmeyi ve o günler içerisinden her ne olursa olsun keyif alabilmeyi ne kadar çok fazla başarabilirsek gelecek zamanlarda yaşayacak olduğumuz kötü zamanlara da o denlik hazırlıklı olabiliriz. Bu sebeple mutluluğu asla bırakmamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.