Sivrisineklerden doğal bir şekilde korunabilmeniz mümkün

53

Yaz mevsiminde giymiş olduğunuz koyu renge sahip kıyafetler onlar açısından tam anlamı ile bir barınaktır. Açık renge sahip kıyafetler giymeye özen göstermek sizi onlardan koruyacaktır.. Terli ve nemli bir durumda olan bölgeler sivrisineklerin özel olarak tercih etmekte olduğu bölgeler arasındadır. Sık bir şekilde duş almanızda yarar sağlayacaktır.

Bahçe ile birlikte balkonunuzda kesinlikle sodyum lambaları bulundurmanız gerekiyor. Sivrisineklerin buraya çok daha az bir şekilde uğramasını ve sizin için birde elektrik tasarrufu yapabilmenizi sağlamış olur. Öte yandan camlarınıza sineklik taktırmak ise basit olmasının yanı sıra en pratik çözümlerden bir tanesi olacaktır.

Karanfil yağı ile birlikte lavanta yağı ve ayrıca portakal kabuğunun kokularından hiç bir şekilde hoşlanmazlar. Yaz akşamları olduğu zaman çok harika bir vücut losyonu şeklinde kullanabilecek olduğunuz bu yağlar sizleri sivrisineklerin yapacağı saldırılardan da korumuş olacaktır.

Çay ağacının yağı ile birlikte okaliptüs ve de nane yağı ısırılmış bölgeye sürüldüğü zaman burda yer alan kaşıntıyı birkaç saniye almış olarak o bölgede hızlı bir biçimde onarım sağlayacaktır. Saf bir vanilya kullanımı da sineklerden korunma şeklinde kullanılabilecek yöntemlerden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır. Nabız noktalarına sürülmekte olan vanilya yağı bir açıdan sizi tamamen görünmez kılmış olacak ve ısırıklardan kaçabilmenizi de sağlamış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.