Makyajımızda nasıl kontür yapabiliriz?

10

Sizinde bildiğiniz gibi ; aydınlatıcıların yanı sıra (highlighter) kapatıcılar ile (bronzer / concealer) yapılmakta olan bir makyaj sihri olarak öne çıkmaktadır. Yüzdeki belirli bir kısımları aydınlatarak, belirli bir kısımları gölgelendirip yüz hatlarınızı çok daha belirgin, çok daha fazla ilgi çekici bir duruma getirme, yüzü olduğundan daha ufak gösterme veyahut öne çıkartabilme işleminin genel adı yüz kontürlemesidir.

Kontür işleminin doğru bir şekilde yapılması ise cilt tonu ile ilgili bir olaydır. Eğerki kendi cildinizin tonundan daha açık bir renk veyahut daha koyu tonda bir renk kullanırsanız fazlasıyla kötü bir görüntüyü elde etmiş olursunuz. Ondan dolayı da kullanacak olduğunuz kontür cildinizin tonundan sadece 1 ton açık veyahut 1 ton koyu bir renkte olmalıdır. Açık ile birlikte koyu şeklinde 2 tane ürünü kullanarakta kontür uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir seçenekte son zamanlarda popüler hale gelen kontür kitleri olarak öne çıkıyor. Tanınmayı başaran bazı markaların kontür işlemine özel olarak üretmiş olduğu kitler yer alıyor. çok daha basit bir kullanış hedefi bulunan bu ürünleri kullanmaya başlayanlar ise bronzer ile birlikte highlighter kullanıcıları ile karşılaştırıldıklarında azınlıkta kalmış oluyorlar.

Değişik ambalajlar kullanmasından dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi başaran The Balm isimli markanın Mary Lou Manizer isimli toz aydınlatıcısı; fazlasıyla ışıltılı bir şekilde ve sarı renkli gözüküyor olsa dahi doğru bir şekilde kullanıldığı zaman aydınlatıcıdan alabilecek olduğunuz en üst seviyedeki yararı görmenizi sağlar. Kullanma esnasında fazlasıyla cimri olmanızı gerektiren bu aydınlatıcı fazlasıyla bereketli ve hızlı bir şekilde bitmeyen çeşitten.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.