Topuklu ayakkabı çeşitleri

12

Stiletto Ayakkabı olarak adlandırılan bu model tamamen ince, çok daha zarif ve uzun topukları bulunan bir ayakkabı ürüdür. Eskiymiş gibi gözükmekte olan ancak hem eskileri hem ise moderni yansıtmayı başaran çok fazla talep edilerek giyilen bir türdür.

Kedi Topuklu olarak adlandırılan bu model ufak bir topuğu yer alan fazlasıyla zarif, aynı bir kedi yavrusunun patisini andırmakta olan bir ayakkabı türü olarak bilinir.

Lita Topuklu olarak isimlendirilen bu model ahşap topuklu ayakkabı türlerine verilmekte olan bir isim olarak öne çıkmaktadır.

Makara Topuklu olarak isimlendirilen bu modelde topuk çok kalın bir şekilde başlar, sonrasında incelir ve daha sonra yeniden hafif bir şekilde kalınlaşmış olur.

Takunya Ayakkabı olarak isimlendirilen bu model ise geçmiş dönemler içerisinde kullanılmış olan takunya çeşidindeki ayakkabının modernize edilmiş bir durumudur.

Mantar Topuklu olarak isimlendirilen bu model de alt bölümü mantar olarak isimlendirdiğimiz bir malzemeden üretilir ve genel olarak kalın bir tabana sahiptir.

Kama Topuk olarak isimlendirilmiş olan bu model ise Apartman Topuk ile birlikte İskarpin, Pump, Dolgu Topuk, Katır Sandalet ve Platform Topuk benzerindeki öteki topuklu ayakkabı modelleri olarak öne çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.