Nocturne oldukça iddialı

361

Nocturne üzerinde bu sezon içerisinde 1980 ile birlikte 1990’ların iddialı hale gelen fuşya ile birlikte neon ve turuncu renklerine gümüş ile birlikte altın parıltıların yanı sıra, leopar ve kazayağı benzerindeki çok iddialı desenlerin hakim olduğu görülüyor.

Nocturne bu sezon içerisinde 1980’li ile birlikte 1980’li senelerin en iddialı siluetlerinin yanında; gold ile birlikte gümüş parıltılar sayesinde görkemli hale gelen hikayeyi en başından yazmış oluyor. Fazlasıyla iddialı bir durumda bulunan neonlar; zebra ile birlikte fuşya ve turuncu rengin enerjik haldeki bileşiminin yanında, siyah ile birlikte bejin klasik bir durumdaki uyumu ise koleksiyon üzerinde yerini almış bir halde.

Leopar ile birlikte kazayağı benzerindeki desenlerinin yanında, sıcaklık hissiyatı vermekte bulunan dokuları, sezonla alakalı özel bir şekilde üzerilen baskıları ve yapılan ince işçilikleri ise hiç bir şekilde unutmamak gerekli. Belirgin hala gelen formlar, çok gösterişli bir durumda bulunan omuzlar ve renkler arasında yer alan geçiş oyunları bu sezondaki en iddialı kimliği oluşturmuş oluyor.

Neon renge sahip tonların bütün çarpıcılığı ile birlikte dikkatleri üstüne çekmeyi başardığı parçalar üzerinde animal desenlerin getirmiş olduğu doğallık hissiyatı ise bu ikiliyi adeta dengeye sokmuş oluyor. Ceketlerin alt kısmına taytların kombin olarak yapılmış olduğu bu güncel durumdaki tema aynı zaman içerisinde çaba göstermeden elde edilen şıklığın da yeni bir yansımasıdır..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.