Fondoten nasıl doğal bir şekilde durabilir

78

Yapmış olduğunuz makyajın doğal bir şekilde durmasını mı istemektesiniz? Bununla ilgili olarak makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi kesin bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Güzel bir şekilde yapılmış olan cilt bakımı ile birlikte maske, peeling, tonik, nemlendirici gibi tüm aşamaları teker teker yapmanız gerekiyor. Eğerki temizlenmemiş olan bir cildin üzerine fondöten uygulaması yaparsanız kalıp gibi ve tamamen pütür pütür bir durumda duracaktır. Ne kadar kötü ki üşendiğimizden dolayı da bazı teknikleri atlıyoruz. Makyaj yapmanın en temel bölümü içerisinde cilt temizliği yer alıyor. Eğer ki cildiniz tamamen kuru bir durumdaysa haftada bir cildinizi canlandırabilecek maskeleri uygulamanız konusunda bir gereklilik vardır.

Yüzünüzü hiç bir şekilde nemlendirmezseniz, düzenli bir şekilde peeling uygulaması yapmazsanız fondötenden de çok iyi bir sonuç beklemeye başlamak tamamen hata olacaktır. Zira fondötenler çok daha kuru ve bakımsız bir durumdaki cilt üzerinde tamamen olumlu sonuçlar vermiyor. İlk olarak cildin her gün düzenli bir şekilde bakımını yaparak nemlendirmek şartlardan biridir

Kurallardan en önemlisi de ten rengine uygun bir tondaki fondöteni bularak kullanmak. Tam tersi olursa etrafta dolaşmaya başlayan ten renginden daha da koyu renge sahip veyahut açık renge sahip yüzlerce fondöten kullanımı gerçekleştiren insan görmek tamamen kaçınılmaz bir durumda oluyor. Fondötenim niçin doğal bir şekilde durmuyor şeklinde konuşmadan önce teninize tamamen uygun durumda bulunan fondöteni bulmanız gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.