Desert Bot modelleri son bahardaki yeni trend

11

Sonbahar mevsimine girmiş olmamızla beraber bundan böyle bot mevsimi de açılmaya başlamış olacak. Bu sonbahar mevsiminin yeni trendlerinden biri olmaya aday olan ise hiç kuşkusuz ki Desert Bot modelleri.

İkinci Dünya Savaşı esnasında Mısır uyruklu askerlerin giymekte olduğu botlardan esinlenip üretimi gerçekleştirilmiş olan Desert Botlar, Clarks isimli marka ile bütünleşmiş bir halde. Çöl botu olarakta tabir edilen bu ayakkabılar sonbahar mevsimi içerisinde fazlasıyla kullanılacak modeller arasında yer alıyor desek asla yanlış olmaz.

Genel olarak kahverengi tonları ile üretimi gerçekleştiriliyor Desert Bot modellerinin. Süet özelliğe sahip modelleri çok daha fazla olmasının yanı sıra çok daha hoş bir görüntüye sahip. Süet bir özelliğe sahip olmasından dolayı kış mevsiminde çok fazla tercih sebebi olmayabilir ancak mevsim geçiş dönemlerinde fazlasıyla kullanışlı bir ürün olarak öne çıkıyor. Genel olarak erkeklerin giymesi amacıyla üretimi gerçekleştirilmiş olan bu botları aslına bakılırsa kadınlar daha çok tercih etmekteler. 1990’lı seneler içerisinde çok fazla moda hale gelmiş olan bu ayakkabı modelleri, modanın eskiye dönmesinden nasibini alıp yeniden trend olacak desek hiç bir şekilde yanlış olmaz, biz bunu peşinen söylemiş olalım..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.