Dekorasyonda Membran Kullanımı ve Özellikleri

37


Mutfaklar, kadınların günlük hayatının en fazla geçtiği alanlardır. Bu nedenle, mutfaklarda ergonomi ve estetik önemlidir. Teknolojinin ilerlemesi ile ortaya çıkan pek çok ürün, mutfaklarda kolaylık ve şıklık getirmektedir. Son yıllarda, membran denilen malzeme ile yapılan mutfaklarda üst düzey bir etki yaratılmıştır.

Dünya sağlık örgütü tarafından, bakteri barındırmayan bir ürün olarak kabul edilen membran, PVC plakanın MDF plaka üstüne vakumlanması ile üretilmektedir.

Membran, parmak izi bırakmayan, çizilmeyen ve temizlenmesi kolay bir malzemedir. Üstelik renk ve model zenginliği çok yüksektir. Doğada olan tüm renkleri, mat veya parlak olarak kullanabilirsiniz. Üstelik ahşap malzemeler ile üretilen mutfaklarda, kapak kenarlarına ahşap kaplanamadığından, bant yapıştırılmaktadır. Bu bantlar zaman içinde açılmakta ve kopmaktadır. Oysa membran uygulaması, kapak kenarlarını da kapsamaktadır. Lake mutfaklarda, lake bir süre sonra sararmaktadır. Membran’da asla sararma ve renk değişimi olmamaktadır. Membran’ın suya ve neme dayanıklı bir malzeme olması, banyo dolaplarında sıklıkla kullanılmasını sağlamaktadır. Bunun dışında dolaplarda, TV ünitelerinde hatta sehpalarda bile kullanılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.