Dekorasyonda Koyu Renk Tercihi

35


Dekorasyon, gelişen bir trend gösterse de, moda kadar hızlı bir değişim içinde değildir. Eski dönemlerde yapılan tüm trendler, halen evlerimizde yerini almaktadır. Fakat bazı renk uygulamaları, hızla hayatımıza girmekte ve baş döndürücü olmaktadır. Bu sene, özellikle koyu renkler ile yapılan dekorasyon uygulamaları göz kamaştırıcı bir etki oluşturmaktadır.

Koyu lacivert, mavi, mor, yeşil ve kahverengi gibi tonlar ile dekore edilen antre, yatak odası, salon, banyo ve mutfak dekorasyonlarında en etkileyici uygulamalar, kontrast tonlar ile kombinlenmeleridir.

Koyu lacivert banyolarda zeminler koyu iken, banyo dolapları bordo, beyaz lake ya da membran olabiliyor. Antrelerde koyu maviler içinde, beyaz patine boyalı dresuarlar sıklıkla kullanılıyor. Salonlarda koyu yeşil içinde, sarı ve mor kullanılabiliyor. Hatta duvar kağıtlarında da etkisini hissettiğimiz koyu tonlar, evlerde odak noktası yaratmak için sadece bir duvara uygulanabilir. Bu uygulamalar sayesinde, yaşam alanlarında derinlik ve ferahlık hissi yaratılıyor. Son dönem, perdelerde ve döşemelik kumaşlarda dahi kullanılan koyu tonlar, dekorasyonda ilgi çekici ve şık alanlar yaratmaktadır. Bu nedenle, mutlaka denenmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.