Sarkma ve Kırışıklıklar İçin Dolgu Yaptırma

20


Estetik cerrahi sektöründe kullanılan dolgu malzemeleri teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kabuk değiştirmeye başladı. Dolgu maddeleri artık eskisi gibi alerjik reaksiyona sebep olmamakta, çok daha güvenilir ve sağlıklı uygulama imkanı sağlamaktadır.

İnsanlar yaşlandıkça ve mimik hareketlerini kullandıkça yüz derisi değişir ve sarkma ve kırışıklığa uğrar.

Dolgu maddeleri bu kırışıklıkların altına doldurularak geçici bir çözüm oluştururlar. Kırışıklık ve sarkıklıkların altına uygulanan dolgu maddeleri ile cilt daha düzgünleşir ve daha genç bir görünüme kavuşur. Dolgu maddeleri bazen botox ile kombine olarak uygulanır ve daha etkili sonuçlar alınır.

Dolgu maddeleri genelde yanak ve dudak gibi yüzdeki çöken bölgelere uygulanır. Uygulanan bölgede daha dolgun ve gergin bir görünüm oluşur. Çok derin kırışıklıkların dolgu malzemeleri ile kapatılmaya çalışılması kesinlikle tavsiye edilmez. Çok derin kırışıklıkların olduğu durumlarda yüz germe ameliyatı daha uygun olacaktır.

Dolgu maddelerinden en çok kullanılanlardan olan hyaluronik asit aslında deriye dolgunluk ve hacim kazandıran bir maddedir.

Kırışıklık olan deriye enjekte edildiğinde deri şişerek kırışıklık gerginleşir ve ortalama 3 ile 6 ay etkili olur. Uygulaması ortalama 15 dakika sürer. Deri içine enjekteedilir. Hyaluronik asit ile dudak kalınlaştırma işlemi yapılabilir, kırışıklıklar azaltılır aynı zamanda yanak ile burun arasındaki çizgi doldurularak derinliği azaltılabilir. Acısız ve ağrısızdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.