Gingham desenleri bu sene yeniden moda

37

Bu zamanlarda moda haline gelmiş pek çok şey bulunuyor. Her geçtiğimiz an modanın değişmekte olduğunu ve farklılaştığını açık bir şekilde dile getirmekteyiz. Eskilere dönüş ise devamlı olarak sürüyor. 1950’ler ile birlikte 1980’lerin yanı sıra 1990’lar ve son olarak günümüz.

Bugün ise sizler için tekrar eski dönemlerin modasının günümüze uyarlanılan durumundan meydana gelen bir desenden söz edeceğiz, ismi ise; Gingham Desen olarak öne çıkıyor. Gingham anlamı ne? şeklinde merak etmeye başlayanlara hızlıca söyleyelim. Gingham aslında ingilizce bir kelime ve anlamı ise damalı ile birlikte pamuklu kumaş olarak öne çıkıyor. Yani aslında bir nevi ekose kumaş desek yanlış tabir etmiş olmayız.

Gingham şu son dönemler içerisinde fazlasıyla moda haline gelmiş bir durumda. Özellikle de siyah ile beyaz çizgiye sahip olan kumaşlar kullanılarak dikilmiş durumda bulunan elbiseler ve bluzlar fazlasıyla beğenilmekte. Bazı durumlarda bir etekte kullanılmakta olan bu desenler bazı durumlarda bir elbise üzerinde bazı durumlarda da bir ayakkabı üzerinde karşımıza çıkmış oluyor. Kombin yapabilmesi fazlasıyla basit hale gelen Gingham desenleri, trend ile değişik olmayı çok fazla seven kadınların kullanması gereklidir..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.