Bilinçaltınızın Efendisi Olmalısınız.

88

Sizi yöneten en temel şeyin ne olduğunu bilmekte misiniz? Bu soruya “Tabi ki de ben!” şeklinde cevap vereceksiniz fakat doğru cevap budur: “Bilinçaltımı yöneten şey herne ise beni de yöneten şey odur.” Bilinçli zihniniz aslında farkında olduğunuz anları yönetmektedir, bilinçaltınız da bir durumun karşısında farkında olmadan ürettiğiniz bütün tepkileri yönetir. Bütün otomatik olan davranışlarınızın, alışkanlıklarınızın, verdiğiniz tepkilerin ve  duygularınızın arkasında da bilinçaltınız bulunmaktadır. Bilinçaltınızın efendisi olabilmek için de onu kontrol etmeyi mutlaka öğrenmeniz gerekir.

Bilinçaltınızda neler olup bittiğinin farkında olabilirseniz, onu ikna edebilmeniz işten bile değildir.  Bilinçaltının Dönüşüm Uzmanı Doktor Murat Soysalan, bilinçaltımızın efendisi olabilmenin özel sırlarını veriyor:   

Yaşam alanlarınız içerisinde ne kadar tatmin olduğunuzu kendinize çok samimi bir şekilde itiraf edin.

Korkularınızı mutlaka keşfedin.

Size uzun vadede zarar veren fakat kısa vadede de mutlu eden mutluluk ve hazların kısa yollarını keşfedin.

Karar verin vede hepsinden önemlisi kendinize bir söz verin. Yaşamdaki varlığınız ile verdiğiniz söz arasındaki ince bağlantıyı kurun.

Bilinçaltınızla mutlaka konuşun! Konuşurkende pozitif, şimdiki zamanda vede eylem barındıran bir takım telkin cümleleri kurun.

Hedeflerinizi yazın , görselleştirin vede söyleyin bunuda çevrenizdekiler ile paylaşın.

Eyleme geçin vede eyleminizi bir sonuç alana kadar kesinlikle sürdürün. 

Aldığınız olumlu sonuçlar için de kendinizi takdir edin vede halinize şükredin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.