Sivilce Maskesi

56

Sivilce çoğu insanda görülen bir hastalıktır. Bazı insanlarda cilt yapısı nedeniyle çok daha fazla görülmektedir. Bunlardan kurtulmak çeşitli maskeler hazırlanmaktadır. Evde türk kahveli sivilce maskesi yapmak bu yöntemlerden biridir.

 Evde türk kahveli sivilce maskesi yapmak için birden fazla yöntem vardır. İlk  yöntem bir tatlı kaşığı türk kahvesi ile bir tatlı kaşığı zeytinyağı orta kıvamda olacak şekilde bir kapta malzemeler karıştırılmaktadır. Bu karışım yüze sürülür ve dört-beş dakika yüzde bekletilmekte daha sonra soğuk su ile yıkanmaktadır. Bu karışım yağlı ciltler için haftada bir kez, hassas ciltler için iki haftada bir yapılmaktadır. Karışımdaki kahve sebebiyle dolaşım  hızlanmaktadır. Bu karışım vücutta biriken ölü cildin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Bir diğer maske de bir tatlı kaşığı türk kahvesi ile iki tatlı kaşığı taze limon suyu ile yapılmaktadır. Bunlar karıştırılarak maske hazırlanır ve bu karışım yüze sürülür. Maske yüzde beş dakika bekletildikten sonra soğuk su ile yıkanmaktadır. Limonun sivilceleri yok etme etkisi vardır ve kahvenin dolaşımı hızlandırması ile güçlü ve etkili bir maske olmaktadır.

            Sivilceli ciltler insanlarda rahatsızlık oluşturmaktadır. Kullanılan sivilce kremleri kimyasal etkilerinden dolayı bazen çok ciddi yan etkiler gösterip cildi çok daha kötü hale getirmektedir. Evde türk kahveli sivilce maskesi gibi doğal yollardan kolayca hazırlanabilen maskeler ile hastalar ciddi yan etkiler olmadan sivilcelerden kurtulmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.