Siyah Nokta Giderici Maskeler

104

Her zaman aynaya baktığımız da yüzümüzde siyah noktaları görürüz, merak etmeyin sadece sizin değil herkes bu siyah noktalarla dertli. Hemen kurtulmak için ilk aklımıza sıkmak gelir, sizlere siyah nokta giderici maske önerisinde bulunmak istiyorum, bunları uyguladığımızda sonuçları sizi sevindirecektir umarım.

Siyah nokta giderici maske denildiğinde akla il gelenleri ve kısa tariflerini veriyorum. Yulaf unu maskesi; Yulaf unu bulamaç halinde suda pişirilip içine badem unu katılarak yüz ovuşturulur. Limon ve yumurta maskesi; Limon suyuna bir yumurta akı eklenir ve kabartılır, koyulaşıncaya kadar ısıtılıp soğuduktan sonra kullanılır. Bal maskesi; Yüzümüze balı güzelce sürüp on beş dakika bekletilir ve sonrasında ılık suya batırdığımız pamukla temizlenir. Limon suyu ve yoğurt maskesi; Her iki malzeme güzelce karıştırılır ve yüze uygulanır, on beş dakika bekledikten sonra ılık suyla temizlenir. Yoğurt ve karbonat maskesi; Yoğurt ve karbonat güzelce karıştırılıp kabartılacak bu kabaran karışım yüze uygulanıp yarım saat bekletilecek ve süre sonunda kuruyan maske elinizle soyup çıkartıyorsunuz sonrasında ılık suyla iyice temizlenecek ve en son soğuk suyla cildimizi gererek işlemi sonlandıracağız. Kil maskesi; Toz kil, su ve limon suyu karışımını çamur haline gelince yüzümüze uyguluyoruz bu karışımın kurumasını bekliyoruz ve duruluyoruz. Elma sirkesi ile maske; Elma sirkesini bir kapta kaynatıyoruz ve buharını havlu yardımıyla örtüp yüzümüze on beş dakika kadar tutuyoruz, yarım bardak elma sirkesi ve yarım bardak suyu karıştırıp yüzümüze sürüp bekletiyoruz ve soğuk suyla duruluyoruz. Bu kadar maskenin yanın da sizlere bir de temizleme suyu ya da losyonu da diyebileceğimiz bir tarif vereceğim gayet iyi sonuç veren bir karışım olduğundan, kullanmanızı tavsiye ederim. Temizleme losyonu; Malzemeler, birer tutam kırlangıç otu ve ayrık otu , beş bardak su hepsini güzelce kaynatıyoruz yirmi dakika kaynadıktan sonra ılık halde pamuk yardımıyla siyah noktaların üzerine sürüyoruz ve yarım saat sonra ,yüzümüzü soğuk suyla güzelce temizliyoruz on beş günde bir tekrarlarsanız sonuçlarını gayet açık göreceksiniz.

            Siyah nokta giderici maske leri gördüğünüz gibi evimizde basit malzemeler yardımıyla gayet ekonomik bir şekilde hazırlayabiliyoruz, meşhur markaların meşhur kremleri ve losyonlarına para veremem diyenlerin çıkış yolu evimizde ki malzemeler olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.