Diyet esnasında yapılan en büyük yanlışlar

70

Uzman kontrolü olmadan hemen hemen herkes, bir diyet yapmıştır, komşudan, arkadaştan, çevreden duyduğu bir şekilde uygulamıştır, bilinçsizce yaptığı bu uygulamalarda sağlığını da tehlikeye atmıştır.

Öncelikle sağlıklı bir kişinin verebileceği aylık gerçek kilo rakamı 2 veya 4 kilo dur bunu sakın unutmayın, duyduğunuz şok diyetler haftada 5 kilo vereceksiniz laflarını bu kıstas i göz önünde bulundurarak hesaplayın. Diyet yaparken yapılan yanlışlar; Tek tip beslenerek te büyük bir yanlış yapmış oluruz, yapılan diyet devamlı yaşamımız içinde yer alan ve alacak olan besinlerden olmalıdır, hayatımız boyunca lahana yemek ne kadar doğru.

Diğer yanlışlar özetle şu şekilde sıralanmaktadır. Herhangi bir uzman yardımı olmadan hazırladığımız diyet programı, düşük kalorili diyet programı, öğün sayılarını azaltmak, programda karbonhidratlara yer vermemek, süt ve süt ürünlerini yok saymak, bol su içmeyi atlamak, bitki çaylarına çok yüklenmek ve yanlış çayları tüketmek, diyetle birlikte spor yapmamak, piyasada satılan zayıflama ilaçlarından fayda beklemek, yine piyasadaki light ürünlere aşırı bel bağlamak, kendinizi hazır hissetmeden diyete başlamak, kendinize uygun olmayan diyeti yapmak, hedefinizi belirlemeden diyet yapmak, yapılan diyet sonrasında kilonuzu koruyamamak.

Gördüğünüz gibi liste baya uzun buradan gördüğümüz diyet yapmanın basit bir konu olmadığı kafamıza göre diyetlerle zayıflamak yerine hayatımızı tehlikeye attığımızı gayet açık anlıyoruz. Spor yapmadan kesinlikle diyetin bizlere faydalı ve kalıcı olacağını kesinlikle düşünmeyin, diyet sonunda yapılan hatalardan en önemlisi program bittikten sonra sanki her şey bitti zayıfladım ve bu kilolar tekrar geri gelmeyecekmiş gibi yaşamak, işte bu hata size kat kat kilo olarak dönmektir. Gözlemlediğim bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum, askere kilolu giden erkeklerde askerlik boyunca fit bir vücuda sahip olmalarının en önemli nedeni aç, kalmak falan değil düzenli bir spor ve düzenli bir yemek sistemi, yediklerinin uzman bir kadro tarafından besleyici değerler göz önünde tutularak hazırlanmış olması bana göre en güzel örnek.

Diyet yaparken yapılan yanlışlar hayatımızı riske atmamızı engellemek adına çok dikkat etmemiz gereken bir konudur. Sağlıklı diyetler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.