Kuru saçlara doğal bakım maskesi

14

Kuru Saçlar da kadınların korkulu rüyaları arasında yer almaktadır. Kadınların nerdeyse hepsi saçlarının çok daha canlı ve çok daha parlak bir durumda bulunmasını talep eden. Canlı ve çok daha parlak durumda bulunan saçlar ise tamamen sağlıklı bir saçınızın bulunduğunun bir göstergesi olarak öne çıkmaktadır.

Çevre kirliliğinin yanı sıra kullanılmakta olan saç boyası, çok şampuan uygulamaları benzerindeki sebeplerden dolayı saçlar yıprandıktan sonra canlılığını da kaybeder. Saçlarınızın canlı bir şekilde görünecek olması ve parlaması amacıyla pek çok yöntem yer almaktadır. Özellikle de kuru saç tiplerine özel olarak uygulanmış maske en az haftada 1 defa yinelenmesi gereklidir.

  • Bir tane muz
  • Üç tatlı kaşığı kadar badem yağı

Kabukları soyulmuş olan muzu bir tane çataldan yardım alarak ezin. İyice ezilmiş olan muza badem yağını ilave edin ve badem yağını da muz ile birlikte iyice karışana kadar yedirin. Meydana çıkan bu karışımı saçlarınıza özenli bir şekilde uyguladıktan sonra saçlarınızı streç film ile sararak bir saat kadar bekletin. Yaklaşık olarak bir saat kadar beklettikten sonra ise saçlarınızı ılık bir su ile yıkamaya başlayın. Bu söz konusu tarifi hafta içerisinde bir defa saçlarınıza uyguladığınız zaman saçlarınızın yavaş bir şekilde canlandığını görmüş olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.