Örümcek Ağı ile Yüz Gerdirme Nasıl Yapılıyor?

102

Örümcek ağı son yıllarda adını sık sık duyduğumuz bir yöntem. Başarı sonuçları olabildiği gibi başarısız sonuçları da görülebiliyor. Bu yöntemde üç tip ip kullanılıyor. Doğru hasta seçimi ve doğru ip seçimi önemli. Örümcek ağı, özellikle etli, dolgun ve sarkmış ciltlerde kullanılmalı. Zayıf yüzlerde sadece asma yapılabilir. Çentiksiz ipler sarkmalarda cildi sıkılaştırmak için kullanılırken yarım çentikli ve tam çentikli ipler cildi yukarıya çekmek için kullanılıyor.

İğneli bir işlem olsa da özel ameliyathane ortamına ihtiyaç bulunmuyor. Lokal anestezik krem ile rahatlıkla yapılabilir. Etkisi işlemden hemen sonra çıkıyor. Ancak maksimum etki aylar içinde belli oluyor. İpler erirken etkisi belirginleşiyor. Ameliyat ipi olarak kullanılan bu ipler işlemden sonra tamamen eriyerek o bölgede yara iyileşmesi ve genç hücrelerin istilası ile bunu takiben cilt yenilenmesi olarak sonuçlanıyor.

İşlem 15-20 dakika sürüyor. İşlem sonrası özel bir dinlenme süreci yok. Kişi günlük yaşantısına devam edebiliyor. Genellikle yüz bölgesinde uygulansa da kol ve karın bölgelerinde de başarı şansı yüksek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.