Kilo Almak İstemeyenler İçin Tatlı Önerisi

170

Kilo almaktan korkuyor ancak tatlıdan da vazgeçemiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyunuz. Hangi tatlılar kilo aldırmaz?

Hangi tatlılar kilo aldırmaz sorusu biraz komik gelebilir. Ancak hem tatlı yiyebilir hemde formunuzu koruyabilirsiniz. Fırında elma, bu tatlı 70 kalori civarı. Fırında elma ile kilo almazsınız aynı zamanda da tatlı ihtiyacınızı görebilirsiniz.

Fırında elmanın yapımı çok basit. Fırında elma yapmak için elmamızın kabuklarını soyuyoruz. Kabukları soyduktan sonra elmanın üzerine tarçın döküyoruz. Bu şekilde elmamızı fırına veriyoruz. Piştikten sonra sıcak bir şekilde dondurma ile birlikte servis edebilirsiniz.

Etimek tatlısı, etimek tatlısı da fırında elma gibi basit bir şekilde hazırlanabilir. Etimek tatlısı yapımı için 2 adet etimek ekmeği alın ve arasına muhallebiyi sürün.Ancak muhallebiyi düşük kalorili bir sütten hazırlayın.Muhallebimizi sürdükten sonra hindistan cevizi ile servis yapabilirsiniz.

Bu şekilde hem tatlı ihtiyacınızı görmüş olur hemde diyetinize devam etmiş olursunuz. Ancak kilo aldırmıyor olması fazla tüketmeniz anlamına gelmiyor. O yüzden mümkün olduğunca ihtiyacınız kadar yemeye özen gösterin. Bu yazı ile tatlı severlere kilo almadan nasıl tatlı hazırlayabileceklerini anlattık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.