Mont Seçimini Vücut Şeklinize Göre Yapmalısınız

76

Dikdörtgen vücuda sahip olan bayanların ilk yapması gerekli olan şey vücutlarını tamamen kıvrımlı bir durumda göstermektir. Lale ile birlikte kloş ve kravuze asimetrik montlar vücut tipiniz için en iyi giden montlar arasındadır. Montun uzun olması ise birazda dizin üstünde veyahut tam diz hizasında olması gereklidir.

Üçgen bir vücut tipi bulunan bayanlar ise montlarının boylarını az da olsa uzun tutmalıdır. Uzundan kastımız diz boyundaki modellerin tercih edilmesi yararlı olacaktır. Montun üzerinde yer alan ceplerin büyük olmasından da kesinlikle kaçınılması gereklidir. Böylelikle belden alt bölümünüz çok daha ince ve çok daha uzun bir şekilde görülecektir. Bunun olması amacıyla da yüksek bele sahip modelleri tercih etmek gereklidir.

Ters üçgenli bir vücuda sahip kadınların omuzları çok daha geniş bir durumdadır. Bununla ilgili olarakta omuz genişliği az da olsa saklanması gereklidir. Dengeyi sağlayabilmek amacıyla da peplum veyahut kloş tasarımların tercih edilmesinde bir yarar var. Diz hizasında bulunan veyahut dizden daha da kısa durumda bulunan modeller sizin açınızdan çok daha idealdir.

Yuvarlak bir vücut tipine sahipseniz vücudunuzun yuvarlaklığını biraz daha kırıp beli çok daha ince boyunuzu da çok daha uzun bir şekilde göstermelisiniz.. Parçalı bir renge sahip olan montlar, etek bölümü dar bir durumda bulunan modellerin yanı sıra asimetrik modeller sizleri en iyi gösterebilecek tasarımlar arasında bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.