Regl Dönemini Rahat Geçirebilmek Mümkün Mü?

11

Kadınlar her ay bu sorunlu günleri yaşarlar. Bu günler ne kadar sıkıntılı geçiyor olsa da her ay bu günleri yaşamaktan başka çare olmadığı için regl dönemlerini sevmeyi ve onlarla yaşamayı öğrenmek gerekir. Bu dönemde kadınların vücutları şişer, ağrı ve acı hissi artar, psikolojik olarak farklı düşünmeye ve hassaslaşmaya başlarlar. Bu günleri daha kolay geçirmeyi sağlayacak bazı yöntemler vardır. Yöntemler şöyledir:

Regl öncesi şişliği azaltmak için

Regl öncesi yaşanan vücut şişkinliği bazen çok aşırı seviyelere gelip kişiyi çok rahatsız edebilir. Bu şişkinliğin sebebi vücutta toplanan ödemdir. Ödemlerden kurtulmak için uygulanabilecek en iyi yol bol bol su tüketmektir. Şişkinliğin yaşanmaya başladığı, regl döneminden bir hafta öncesinden itibaren içtiğiniz su miktarını arttırırıp günde yaklaşık olarak 2.5 litre kadar su içmeyi başarırsanız şişkinlikten kurtulmanız mümkündür. Çünkü içtiğiniz su vücudunuzdan ödemleri uzaklaştırıcı etki yapacaktır. Su dışında yeşil çay da içerseniz şişkinliğinizin büyük ölçüde azaldığını görebilirsiniz.

Tatlı krizlerini kontrol altına alabilmek için

Bu dönemde tatlı yemek isteği aşırı derecede artar ve önlenmesi güç bir hale gelir. Bu konuda doğal şekere yönelmek daha doğru olacaktır. Bu yüzden tatlı krizlerinizde kuru meyveleri tercih edebilirsiniz.

Regl ağrılarını azaltmak için

Regl ağrılarını engellemenin en etkili yolu spor yapmaktır. Spor yapmak elbette ki regl döneminde çok daha zor bir hal almaktadır ancak ağrıları engellemek için uygulanabilecek en iyi yöntemdir denilebilir. Tabii ki burada bahsettiğimiz spor ağır sporlar değil, hafif yürüyüşler ve hafif hareketlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.