Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilecek Diğer Konular

17

Yeni bir anne adayı iseniz o halde hem çok heyecanlısınız hem de ne alacağınız konusunda oldukça kararsızsınız. Özellikle yeni alışveriş yapacağınız için bir bebek için neler alınır? Hangi bebek kıyafetleri tercih edilir merak edebilirsiniz. Bebek elbiseleri, bebek pantolonları ve çok da yeni doğan kıyafetleri en başta alınacak ürünlerden biridir.

Sizlerde hamileliğinizin 5.ayından itibaren artık bebek kıyafetlerinizi almaya başlayabilirsiniz. İle 3 aylık 3 ile 6 aylık gibi 3 aylık periyotlar ile bedenlenen bu kıyafetleri dikkatli almalısınız. Çok fazla küçük beden almayınız çünkü bebekleriniz çok hızlı büyüyor olacaktır. Dolayısı ile gelecek olan bebek hediyelerini de düşünerek dikkatli bir şekilde çok abartmadan alışveriş yapabilirsiniz.

Bebek kıyafetlerinde rahatlığa önem verin

Elbette yeni bebeciğinizi birçok kişi ziyarete gelecek ve dolayısı ile sizlerde onu herkesin şık ve güzel giyinmiş halde bulmasını isteyebilirsiniz ama önceliğiniz bebeğinizin rahat etmesini sağlamak olacaktır. İlk zamanlar çok bol ve dar gelmeyecek, onun eline ayağına takılmayacak şekilde ve en önemlisi yüzde yüz pamuk olacak şekilde kıyafetler almanız oldukça önemli olacak. Yeni modaya baktığınızda süslü püslü birçok şey görebilirsiniz ama aldığınız her ürünün ne kadar sağlam bir kumaşa sahip olduğuna mutlaka bakınız.

Bebek kıyafetlerinin yıkanması

Bebek kıyafetlerinin yıkanması da çok önemlidir. İlk kez almış olduğunuz kıyafetleri mutlaka yıkamalı ve ütüleyerek hazır halde bulundurmalısınız. Doğuma yakın günlerde yıkayarak kaldırabilir ve mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Sizlerde özellikle bebekler için satılan yumuşatıcıları tercih edebilir ve hoş kokmasını sağlayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra mutlaka ütülemeyi unutmayınız. Hatta birkaç gün önce ütülemeniz mikropların kırılmasını sağlıyor olacaktır.

Bebek kıyafetleri alırken satın alacağınız birçok nokta bulabilirsiniz. Bunların başında internet sektörü gelirken aynı zamanda bebek alışverişi için Eminönü de vazgeçilmezlerden biri olacaktır. Bebek kıyafetlerinin hem çok çeşitli olması hem de uygun fiyatlar ile olması sizi etkileyecek ve toplu olarak birçok ihtiyacınızı satın alabileceksiniz. Kısaca biraz yaşayarak öğrenecek ve çok kısa sürede uzman olacaksınız diyebiliriz. En güzel bebek kıyafetleri ile bebekleriniz hem şık hem de sıcacık olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.