Bebek Kıyafeti Yıkarken Bunları Bilmenizde Fayda Var

14

Bebek kıyafeti yıkamadan önce dikkat edilecek önemli husus, kıyafet üzerindeki yıkama talimatlarının gözde geçirilmesidir. Bunun yanı sıra, kullanılacak deterjan seçimi de önemlidir. Bebeklerde keratin denilen koruyucu tabaka gelişmemiş olduğundan, kimyasallara karşı yetişkin bir insandan daha çok duyarlıdırlar.

Bebek kıyafetlerini bu şekilde yıkamayın

Ailelere cazip gelen güzel kokulu ve parfümlü deterjanlardır. Ancak bunlar alerjik rahatsızlara sebebiyet verebilir. Ayrıca parfümlü deterjan kullanılarak yıkanan giysilerin bebek cildini tahriş etmesi söz konusu olabilir. Kokulu deterjanlar yerine sade ve kokusuz bebek deterjanlarının tercih edilmesi gerekir. Yıkama esnasında parfümlü deterjan dışında, yumuşatıcı ve naftalin gibi şeyler de kullanılmamalıdır. Kokusuz deterjanlar kokululara göre bebek kıyafetlerini daha iyi temizler.

Kaç derecede yıkama yapılmalı?

Bebek kıyafetleri‘nin temiz olması gerekir. Ancak 45 derecede yıkanan elbiseler de bile yaşamını sürdürebilen mikroorganizmalar vardır. Bu sebeple kıyafetlerin temizliği için 60 derecede yıkama yapılabilir. Pamuklu dışındaki hassas giysileri ise 40-45 derecede yıkayabilirsiniz. Ön yıkama, tekrar yıkama ve yoğun durulama programlarıyla hassas bebek kıyafetlerinin de temiz olması sağlanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.