Bebek Kıyafetini Nasıl Kurutmak Gerekir?

5

Bebek kıyafetleri özenle yıkandıktan sonra temizlenmiş olabilir. Ama kurutma esnasında mikropların yeniden elbiseye bulaşma ihtimalleri vardır. Bu durum özellikle bahçesiz evlerde caddeye veya sokağa bakan balkonlarda elbiselerin asılması nedeniyle yaşanabilir. Çevre ve hava kirliliğinin giderek yaygınlaştığı şehirlerde durum daha da risklidir. Bebek kıyafetleri yıkandıktan sonra kapalı bir yerde kurutulmalıdır. Ya da, kurutuma makineleri tercih edilmelidir. Düşük sıcaklıkta yapılacak kurutuma sayesinde bebek kıyafetlerinde çekme ve küçülme meydana gelmez.

Bilinmesi faydalı diğer bilgiler:

Üretim süreci boyunca kimyasallarla muhatap olan ve mikrop kapan bebek kıyafetleri iyi bir şekilde yıkanmalıdır. Yıkandıktan sonra bebeklere giydirilmelidir.
Bebek kıyafetlerini yıkama sırasında çamaşır filesi kullanmak işinizi kolaylaştırır. Küçük olan kıyafetlerin kaybolmaması ve makine arasına sıkışmaması böylece sağlanmış olur.
Yıkama öncesinde çıkması zor lekeler için elle çitileme yapabilirsiniz. Bunun için katı kir çözücü ürünleri kullanabilirsiniz.
Eğer zahmet vermeyeceğini düşünüyorsanız, alta giyilen kıyafetler ile üste giyilen kıyafetleri ayrı yıkayın. Bu daha hijyenik bir uygulamadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.