Bebeklerde Kıyafet Seçimine Dikkat!

6

Bebekler her konuda hassastır, bu yüzden bebek kıyafetleri (ayakkabıları, kazakları, pantolonları, tulumları) uzmanlar tarafından onaylanmış markalardan alınmalıdır. Çünkü uzmanlar bebek kıyafetlerinin üretildiği materyallerin büyük önem taşıdığını her defasında dile getirir. Bu yüzden eğer doğru bebek kıyafeti tercih edemeyen anne babalar olur ise bir uzmana başvurmasında büyük fayda vardır. Bebekler büyüyene kadar; anne babalara büyük sorumluluklar düşer. Bebek kıyafetlerinin seçimlerinin nasıl yapıldığını, nasıl ve kaç derece de yıkanması ve temizlenmesi gerektiğini bilmesi gerekir, bu konuda araştırmalar yapılmalı, bebek dergileri okunmalı, teknolojinin nimetleri kullanılarak internet ve televizyondan bebeklerin büyüyene kadar ki süreçte neler yapılması gerektiği öğrenilmelidir.

Aileler; kıyafet üretimi yapılırken içerisinde kullanılan maddelerin kanserojen etkiler yarattığını bilmelidir. Giysilerde sonradan oluşan ağartma, sentetik yapısında oluşan bozulmalar ve tahrişler, bebeğin vücudunun direncini kırarak hasta olmasına sebep olur, hatta kronik rahatsızlıklara bile yol açar. Çünkü henüz küçük olan, ciltleri yumuşak ve ince, bağışıklık sistemleri zayıf olan bebekleri; sağlıksız kıyafetler tehdit eder. Yetişkinlerin üzerine düşen görev ise; bebeklerin bünyelerini dış etkilerden koruyan bebek kıyafetleri almaktır.

Yazımın başından sonuna kadar belirttiğim gibi çocuklar ve özellikle bebekler olunca konuda, hassas ve titiz davranmak gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.