Makyajda Bu Hataları Yapmamak Gerekiyor

15

Makyaj yapmak; biz kadınların ne sevdiği uğraşların başında gelmektedir. Her defasında severek oturduğumuz makyaj masasından bambaşka bir görüntüye sahip olarak kalkar ve her defasında özel uygulamalar ile kendimizi özel hissedebiliriz. Makyaj sayesinde cilt kusurlarımızı en basit şekilde ortadan kaldırabilmemizde mümkün olmaktadır.

Özellikle sivilce izleri, lekeler ve cilt üzerinde bulunan diğer olumsuz etkenler; makyaj sayesinde sadece dakikalar içerisinde kamufle edilebilir. Doğal güzelliğimizi çeşitli makyaj tüyoları ile ortaya çıkartabiliriz. Kısacası makyaj demek her şey demek kusursuz güzelliğin anahtarı demek. Fakat bazen yapılan makyaj hataları sayesinde güzelleşmek yerine bir hayli komik ve gülünç duruma düşmemizde olabilmektedir. Makyaj sırasında yapılan hatalar yüzünden güzel olmak yerine çok daha çirkin bir duruma gelme riski de zaman zaman ortaya çıkabilmektedir.

Peki, nedir bu makyaj sırasında yapılan hatalar:

Cilt tipine uygun olamayan Fondöten secimi: Nasıl ev yapımında temel, inşaatın en önemli noktası ise makyaj sırasında da fondöten kullanımı büyük önem arz etmektedir. Cilt tonları birbirinden farklılık gösterir. Kimi ciltler, kuru kimileri yağlı ve kimileri karma ciltlere sahip olabilmektedir. Her cilt tipi için özel olarak geliştirilen kozmetik ürün tercihi yapılmalıdır. Özellikle kuru ciltler için üretilmiş bir fondöten, yağlı cilde sahip birisi tarafından kullandığında gün içerisinde yapmış olduğunuz tüm makyajınız tıpkı suratınızdan yağ akar gibi akacaktır. Bu sayede güzel görünmekten ziyade oldukça itici bir görüntüye dahi sahip olabilirsiniz.

Makyaj ortamının uygun olmaması: makyaj yapılan ortamın ışığı makyajınızı etkileyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Düşünsenize karanlık bir odada yaptığınız bir makyaj ile aydınlığa çıktığınızı. Makyaj yaptığınız ortamın ışığı, olabildiğince fazla ve cildinizde bulunan her şeyi birebir gösteren oranda olmalıdır. Aksi halde sokağa çıktığınız anda etraftakiler tarafından bir palyaço gibi görünmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Yüz şekline uymayan dokunuşlar: Makyaj sırasında yapılan diğer hatalı işlem ise yüz şekline uygun olamayan dokunuşlardır. Yüz ifadenizi çok daha kötü bir şekle sokan allık kullanımı çok önelidir. Doğru noktaya ve doğru hareketler kullanılarak uygulanmadığı takdirde yüz hatlarınızın farklı durmasına kolayca neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.