Göz Makyajında Bunlara Dikkat Edilmeli

8

Yaptıkları göz makyajlarından, giydikleri kıyafetlere kadar uyumlu olmaya özen göstermektedirler. Sizlerde yaptığınız göz makyajı ile gözlerinizi ön plana çıkarmak isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır:

Göz makyajına başlamadan önce cildinizde oluşan lekeleri kapatmak için mutlaka fondöten kullanmanız gerekmektedir. Kullandığınız fondöten yâda kapatıcının cilt renginizin aynısı olması gerekmektedir.
Göz makyajının en önemli püf noktası, kullanılacak olan far ve göz kaleminin birbiri ile yakın tonlarda yâda aynı renk olması ile uyumlu bir renk yakalayabilirsiniz. Son trend göz makyajlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Açık göz rengine sahip bayanlar, göz farlarında mavi, yeşil, bronz ve metalik renkleri sıkça kullanmaları gerekmektedir. Gözlerini ön plana çıkarmak için koyu renkleri de giydiklerin kıyafetler ile kombinleyerek kullanabilmektedirler.
Koyu renk gözlere sahip bayanlar, siyah, kahve ve mor renklerini göz makyajlarında kullanabilmektedirler.
Göz makyajınızda kullandığınız eyeliner gözlerinizin olduğundan küçük yada büyük görünmesini sağlayacağı için verilen şekiller göz makyajında büyük önem taşımaktadır.
Göz makyajınızda, kalem, far uyumu ile yaptığınız makyajdan sonra kullandığınız rimel ile bir bütün oluşturarak makyajınızı mükemmel bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.