Tırnaklara sağlıklı bir bakım nasıl yapılabilir?

253

Temizliğin yanı sıra güzelliği de en fazla yansıtmakta olan şeylerden biri aslında tırnaktır. Bakımının yanı sıra güzelliği ve sağlığı ile tırnaklarınızla örnek olabilmek amacıyla bir takım tariflerimiz bulunuyor.

  • Ellerinizi doğru bir şekilde yıkamalısınız

Tırnaklarınızın kullanmış olduğunuz sudan zarar görmesi konusunda bir isteğiniz yoksa oda sıcaklığı içerisinde bekletilen suları kullanmanızda yarar var. Soğuk su kullanmak tırnaklarınızın yanı sıra el derinizi de kabuklaştırmaktadır. Sıcak suyu kullanmakta deriniz ile birlikte tırnaklarınızı yağsız bırakabilir. Böyle olması da kurumanın yanı sıra zayıflamaya sebep olacaktır.

  • Yağ banyosunu denemelisiniz

Isıtılan suyun içerisine birkaç damla limonun yanı sıra yağ damlatmalısınız. Tırnaklarınızı ise söz konusu bu karışımın içine koyarak bekletin. Öte yandan A vitamini ile birlikte B vitamini ve E vitamininden meydana gelen kremleri tırnaklarınıza sürmenizde de yarar var.

  • Kalsiyum konusunda eksiklik

Tırnaklarınızın çok sık bir şekilde kırılıyor olması kalsiyum konusundaki bir eksikliğe işarettir. Tırnaklarınız için yoğurt veyahut süt banyosu yaptırıp bu durumu engelleyebilmeniz olanaklıdır. Tırnaklarınızın mevcut bir durumdaki ışıltısını yitirmesini istememekteyseniz onlar için limon suyunun yanı sıra kırmızı renk ile birlikte siyah frenk üzümü şıraları kullanarak banyolar yaptırmanızda yarar var..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.