Düğünlerde çiçek tercihi nasıl yapılmalıdır?

120

Çiçekler sürekli olarak yaşamımızın en özel günleri içerisinde bizlere eşlik etmiştir. Hem dekore etme esnasında, hem de buketinizi hazırlama esnasında çok doğru çiçek seçimine bulunmalısınız.

Düğününüzün hangi temada olduğundan tutun da, hangi mevsim içerisinde gerçekleştirildiğine kadar, çiçek seçilmesini etkilemekte olan bir takım unsurlar bulunmaktadır. Harika sonuçla ilgili olarak detaylara da çok fazla dikkat etmeniz gerekiyor.

İlk olarak seçmiş olduğunuz çiçekler, düğününüzün genel bir durumdaki havasıyla uyumlu durumda bulunmalıdır. Düğününüzün tam olarak nerde yapıldığı, ağırlıklı bir şekilde hangi renkleri kullanmış olduğunuz da fazlasıyla büyük bir önem arz ediyor. Örnek olarak kır düğünlerinde kullanılmakta olan papatya, havuz başında gerçekleşecek davetlerde hiç bir şekilde uygun tercih değildir. Mekanın mevcut durumdaki dekorasyonu esnasında çiçekçiye ilk olarak temanızla alakalı detaylı bir bilgi vermeniz gerekiyor. Düğünün gerçekleştirilecek olduğu mekanın yanı sıra zaman ve ayırmış olduğunuz bütçe de fazlasıyla önemli bir durumdadır. Şu zamanlarda düğün organizasyonlarında fazlasıyla değişik tarzlarda çok daha değişik düzenlemeler de yapılabiliyor.

Taleplerinizin yanı sıra kişiliğiniz ile birlikte ihtiyaçlarınıza bakarak komple size özel bir düğün olabilmesi amacıyla, elinizde yer alan olanaklardan da sonuna kadar yararlanmalısınız. Dekorasyon esnasında kullanmış olduğunuz aksesuarlar ile birlikte renkler, çiçek seçimi esnasında değerlendirebileceğiniz ilk kriterlerden biri olmalıdır. Masa üstüne yerleştirecek olduğunuz çiçeklerin, öteki çiçeklerle çok daha uyumlu bir durumda bulunmasının gerekli olduğunu da unutmamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.