Ayakkabı temizliği nasıl yapılır?

178

Çok sevmekte olduğunuz ayakkabınızı hiç bir şekilde zaman ve para harcaması yapmadan 10 dakika içinde daha uzun zaman kullanılabilir bir duruma getirmeyi siz de istemez misiniz? Bununla ilgili olarak ayakkabı cilası kullanmaya da gerek bulunmuyor. Ev içerisinde kendiniz çok basit bir şekilde yapabilecek olduğunuz birkaç tane öneri ile çok rahat bir şekilde ayakkabılarınızın eski haline kavuşmasını sağlamanız mümkün.

Canvas kumaş kullanılarak yapılmış ayakkabılarla ilgili olarak; bez üstüne sürmüş olduğunuz diş macununundan yardım alarak, ayakkabınız üzerinde yer alan izleri nazik bir şekilde silin ve kuru bir tane bezle de üstünden geçin.

Diş macunu çok fazla yaramamışsa, 2 yemek kaşığı kadar karbonatı hızlı bir şekilde sıcak suyla karıştırmalısınız. Bir tane bez kullanarak, lekeli bölgeler üzerine bu karışımı uygulamanızda yarar var. Eğer gerekirse daha çok karışımı uygulayabilirsiniz. En son ise temiz ve de kuru bir bezle üstünden geçmelisiniz.

Sıcak suyu kullanarak birkaç damla deterjanı karıştırdıktan hemen sonrasında, ipek ile birlikte saten hariç bir tane bezden yardım alarak, lekeleri ovmalı ve sonrasında kurulamalısınız. Bu söz konusu işlemin ardından lekelerden kurtulmuş olduğunuzu sizler de göreceksiniz.

Farklı bir yöntem ise tabiiki de asetondur. Pamuğa dökmüş olduğunuz birkaç damla kadar asetonu lekelere uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında ise bebek pudrasının yanı sıra vazelinle üstünden geçmiş olduğunuz durumda ayakkabılarınızın çok uzun bir zamn boyunca dayanmasını sağlayacak olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.