Nişan hazırlığının nasıl olması gerekiyor?

221

Nişan ile alakalı mekanı ailelerden bazıları ev ortamı olarak tercihte bulunurken, bir kısmı da seçimini ev hariçteki mekanlardan yana kullanır. Ev konusunda bir tercih yapılırsa, tören kızın evi içerisinde gerçekleşmektedir. Eğer ki farklı bir yerde gerçekleştirilecekse de mekanla alakalı seçim kız tarafına kalmış durumdadır. Zira nişan süreci içerisindeki ağırlık düğünde olduğu gibi erkek tarafının üstünde değil daha fazla kız tarafının üstünde yer almaktadır.

Nişan esnasındaki yüzükleriniz ise yaşamınız boyunca takacak olduğunuz en anlamlı aksesuarlarınızdan biri olacaktır. Yüzük konusunda karar verme aşaması içerisinde kafanızın hiç bir şekilde karışmaması ve ayrıca beğenmeme konusundaki korkuyu da üstünüzden atabilmek amacıyla sürpriz yapmanın yerine beraberken seçimizi yapmalısınız. Kuyumcuya birbirinizin yüzüklerinin iç kısmına isimleriniz ile birlikte nişan tarihinizi yazdırmayı da hiç bir şekilde unutmayın.

Harika bir şekilde gözükmeniz gerekli olan bir gece de aslında nişan töreninizin yapılacağı gecedir. Düğün geceniz içerisinde beyazlar içinde bulunacağınıza göre, nişan geceniz içerisinde de canlı renkleri önermekteyiz. Modelini de nişanınızın gerçekleştirileceği mekan ile birlikte davet şekliniz belirlemiş olacaktır.

Nişan yapacak çiftlerin karşılıklı bir şekilde nişan bohçası hazırlaması da pek çok yörelerimizde adetleri arasındadır. nişan gerçekleşmeden hemen öncesinde kız ile birlikte erkek tarafı öteki tarafa süslenmiş bir durumda bohça yollar. Nişanla alakalı bohçaların içinde yer alması gerekli olanlar ve veriliş şekilleri de yöreden yöreye değişiklik gösterebilir.

Nişanla ilgili töreninizde profesyonel bir durumda olsun veyahut olmasın bir tane fotoğrafçı bulunması gereklidir. Bu söz konusu kişi aileden birisi de olabilir, herhangi bir tane arkadaşınız da olabilir. Ancak profesyonel eller tarafından çekilmeyen fotoğraflar üzerinde bir takım sorunlarla karşılaşma ihtimalini göze almanız gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.