Güzelliğinizin kış uykusuna yatmasına izin vermeyin

25

Journal of the American Academy of Dermatology tarafından yapılmış olan araştırmalara bakılırsa ayda 2 kez aseton kullanmakta olan kadınlar üzerinde tırnak kırılmalarına 3 kat daha çok rastlanmakta.

Musluk suyu içerisinde yer alan mineraller ile birlikte şampuanlar birleştiği zaman kafa derisi üzerinde soğuk havanın da yardımlarıyla alerjiye sebep olabilmekte. Öyleyse, gece yatmadan hemen önce, saç dipleriniz üzerine kuru şampuanlardan sıkın hemen sonrasında da sabah olduğu zaman saçlarınızı bir tane tarak yardımıyla düzeltin.

“Eğerki gözeneklerini ölü bir durumdaki hücre yığınları kapatmış durumdaysa losyon ile birlikte kremler üzerinde yer alan nemlendiriciler görevlerini hiç bir şekilde yerine getiremez” ifadelerine yer veren Dermatolog Profesörler arasındaki Francesca Fusco, pullanmayı önleyen (exfoliant) bir özelliği bulunan vücut yıkama jeli kullanıp ölü derilerden hızlı bir şekilde kurtulmanın mümkün olduğunu belirtmekte.

İlk olarak pullarınızdan arındırmış olduğunuz cildinizi, daha sonrasında da mutlu etmeyi denemelisiniz. Sabah olduğu zaman güneşten koruyucu bir nemlendirici sürmelisiniz. Gece olduğu zaman da ince bir gece kremi uygulayarak bir tane de hava nemlendiricisi edinmenizde yarar var.

Saçlarınız aslında çok kuru ve sürekli olarak elektriklenmekte mi? Protein bu durumun suçlularından biri olabilir. Saç kreminizin üzerinde yer alan etiketini kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer içinde yer alanlar listesi içerisinde protein oranı yüksek bir durumdaysa, saç tellerini yumuşatabilecek pantenol ile birlikte gliserin veyahut shea yağı benzerindeki bileşenleri içeriğinde barındıran bir saç kremi edinmenizde yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.