Gözlük kullanan kadınların makyajı tam olarak nasıl olmalı?

143

Gözlük takmakta olan kadınlar genel olarak kendilerine uygun bir makyajı bulma konusunda çok fazla güçlük çekmektedir. Bazı durumlarda gözleri iyice belli olabilsin diye makyajı çok fazla abartır, bazı durumlarda da nasıl olsa hiç bir şekilde gözükmemekte diye hiç yapmıyorlar.

Bu söz konusu hatalara düşmemeniz amacıyla biraz dikkat etmek yeterli olacaktır. Eğerki koyu renge sahip ve kalın çerçevesi bulunan bir gözlük kullanmaktaysanız; şeftali ile birlikte krem benzerindeki doğal tonları tercih ederek kullanmanız gerekiyor. Açık renkli veyahut çerçevesiz bir gözlük kullanmaktaysanızda gri ile birlikte bronz benzerindeki çok daha koyu tonları seçmeniz gereklidir.

Kaşlarınızın biçiminin de gözlüğünüzle uyumlu bir şekilde gözükmesini sağlamalısınız. Eğer gerekli ise kaş kalemi aracılığıyla şekil verebilirsiniz. Gözlerinizin alt kısmında morluklar bulunuyor ise, gözlükler bazı durumlarda söz konusu bu morlukları daha da belirgin hale getirebilir. Bundan dolayı da kesinlikle kapatıcı kullanmanız gereklidir.

Gözlüklerinizin camı gözlerinizi olduğundan daha ufak göstermekteyse, parlak bir durumda ve hafif gölgeler uygulamanızda bir sakınca yok. Eğerki gözleriniz mevcut bir durumdakinden büyük gözükmekteyse, koyu tonlarla bir gölgelendirme yapmanız gereklidir.

Krem renkli bir far kullanımı yapmalı ve simli farlardan kesin bir şekilde uzak durmanız gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.