Uykulu gözlerden kolayca kurtulmak mümkün

236

Sabah olduğu zaman siz nasıl görünmektesiniz? Daha da doğrusu, sabah gözlerinizi açtığınız zaman aynaya baktığınızda nasıl bakışlarla karşılaşmaktasınız?

Moralinizi çok fazla bozabilecek yanıtların aklınızdan geçiyor olması çok normal, lakin buna hiç bir şekilde katlanmak mecburiyetinde değilsiniz. Zira hazırlanarak çıkana dek evde geçirecek olduğunuz zamanın 10 dakikalık bir kısmında gözlerimize sihir yapmış olacağız. Şişmiş olan göz kapakları ile birlikte torbalanmış gözaltları, ince bir durmdaki çizgiler ve yorgun bakışlar tamamen ortadan kalkacak.

Serinleten göz maskesi ya da jel

Göz kapağı üzerinde yer alan şişlerin en etkili yollarından biri çok fazla bilinmese bile aslında budur. Skyn Iceland benzerindeki ürünler mentole benzer bir içerik sayesinde hemen etki sağlamış oluyor. Jel veyahut maskeyi banyo içerisinde aynanın hemen ön tarfına koyun. Yüzünüzü yıkayarak kuruttuktan hemen sonrasında gözlerinizin altı ile birlikte göz kapaklarınıza sürün. Yatağınızı toplayarak üzerinizi giyinme esnasında da böylece bekleyin. Ortalama bir şekilde beş dakika sonrasında bütün şişlik gitmiş olacak!

Kafein özelliğine sahip göz kremleri

Kafeinin canlandıran etkisini nerdeyse hepimiz bilmekteyiz. Bu aslında bakım kremleri konusunda da geçerli bir durumda. Kafein, yani aslında K vitamini ince bir şekildeki kan damarlarını güçlendirmektedir. Bunun meydana gelmesi de şişliğe neden olan etkenlerin yok olması anlamına gelmektedir..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.