Bu hataların sizi üzmesine izin vermeyin

38

Bu yapmış olduğunuz hataları öğrenerek, saçlarınıza hak etmiş olduğu özeni göstermeniz gerekiyor!

Saçlarınızı aslında temiz bir şekilde tutabilmek ne kadar önemli bir durumdaysa çok fazla yıkamamakta o kadar önemli durumdadır. Saçın hücresel bir durumdaki tel yapısı çok fazla suya uygun duruma değildir. Bundan dolayı da saçlarınızı özellikle de her gün yıkayacak olursanız parlaklığını öldürmüş olursunuz.

Saç deriniz için iyi bir şekilde masaj yapmak, sert bir biçimde saçlarınızı yıkamak anlamına gelmiyor. Bu sırada saç telleri birbirine sürtmeye başlar ve zarar görmüş olur. Özellikle de krem içeriğine sahip şampuanlardan kaçınmanız gerekiyor. İki tane ürünü farklı farklı kullanmalısınız.

Aslında sürekli olarak saç kremi kullanmak mecburiyetinde de değilsiniz. Lakin saçlarınızın kurumuş olduğu bir dönem ise tembelliği bırakarak duş esnasında saç bakımınıza biraz daha zaman ayırmanız gereklidir. Uzun bir zaman boyunca kuru kalmış olan saç mat bir şekilde ve cansız gözükecektir.


Saçlarınızı aslında fazla sert bir biçimde, hatta farkında bulunmadan saçlarınızı çekerek havlu ile kurutmamalısınız. Aynı yıkama sırasında olduğu gibi birbirine sürtmekte olan saç telleri zayıflamaya başlar ve sonrasında ise kopmalar gerçekleşir.
Gece yarısı yatmadan hemen öncesinde saçlarınızı 100 darbe ile fırçalamak güzelliğinize hiç bir şekilde iyi gelmeyecektir. Saçlarınızı fırçalama esnasında içinde bulunmakta olan doğal yağları sürükleyip saçlarınızın beslenmesini engellemiş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.