Yaz Tatili Döneminde Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

45

Güneş ile birlikte kum ve deniz üçlüsüne kavuşmayı iple çekmeye başlamışken, cilt ile birlikte saç sağlığımız aklımızdan hızlıca çıkıyor öyle değil mi? Geriye ise tatil dönüşünde lekelerle dolmuş bir cildin yanı sıra yıpranmış saçlar ile uğraşmanın derdi kalmış oluyor.

Tatile gitmeden sadece birkaç hafta öncesinde saçlarımızı ele almaya başlamak gerekiyor. İlk olarak, saçlarımızın güneşten dolayı nemini kaybedecek olduğunu göz önünde bulundurup sürekli olarak kullanmakta olduğumuz şampuanı, dengeleyici bir şampuan ile değiştirmemiz gerekiyor. Doğal bir yöntemler kullanılarak hazırlanmış olan bakım kürleri de koruma amacıyla fazlasıyla etkili bir durumda bulunacaktır.

Yaz süresince çok daha sağlıklı bir şekilde güçlü saçlara sahip olabilmek amacıyla, güneşlenme sırasında saçlarımıza koruyucu bir sprey kullanmayı da alışkanlık haline getirmeliyiz ve bu söz konusu işlemi denize her girdikten hemen sonrasında tekrar etmeliyiz.

Plajdan sonra saçlarımızı deniz suyunun yanı sıra kumdan da arındırmayı unutmamalıyız. İki gün arayla saçlarımıza nemlendirici maske uygulaması yapmalıyız. Plajdayken ve güneşin altında olduğumuz zamanlarda saçlarımızı tam olarak nasıl toplayacak olduğumuza da bir türlü karar verememekteyiz. Neyse ki bu sezon içerisinde saç bantlarıyla birlikte eşarplar da fazlasıyla moda! Saç bantları kullanarak hem çok fazla rahat etmiş olacağız, hem ise plajda dahi şıklığımızdan hiç bir şekilde ödün vermemiş bulunacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.