Bu problemler ilişkinizi yerle bir edebilir

34

Her ilişki aslında içinde bazı sorunları barındırmaktadır. Ancak bazı durumlarda ortak sorunlar gereksiz bir takım anlaşmazlıklara sebep olabilir.

Belki de tüm yanıtlar siz de saklı bir durumda bulunabilir ancak devamlı olarak partnerinizin yapmış olduğu yanlışları gözüne sokup durmayın. Herkese kendi fikriyle birlikte düşüncesi mantıklı gelmektedir (sizinki ile uyuşmuyor olsa dahi). Bundan dolayı da ilişki içerisinde herşeyi bilen taraf olmaktan kesinlikle vazgeçmelisiniz.

Çok büyük bir bir hata yapmış insanı düzeltmek elbette ki mantıklı bir durumdur. Ancak şöyle bir hayal etmelisiniz, birisi siz ne düşünürseniz, ne yapacak olursanız her şekilde müdahale etmekte. Böyle bir durumda nasıl hissetmeye başlarsınız?

Partneriniz ile devamlı olarak bir iletişim halinde olmanız gereklidir. Eğerki sizleri çok fazla üzen bir konu bulunuyorsa, içinizde saklayarak onun bu durumu farketmesini beklemektense bunu onla paylaşmalısınız. Eğerki siz partnerinizi üzgün bir şekilde görmekteyseniz, bir problem olup olmadığını sormalısınız. İlişki üzerinde sorunları tartışmak aslında sürekli olarak basit bir şey değildir lakin böyle olması sizi de yakınlaştırmış olur.

Sorunlarınızı çözüme ulaştırabilmek amacıyla elbette ki konuşacaksınız. Farklı bir şekilde altından kalkamazsınız lakin her dertleşmenin ve sorun çözümüyle alakalı konuşmayı hiç bir şekilde kendinize döndürmemelisiniz! Böyle bir eğiliminiz varsa bunu kırmanız gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.