Ağız Sağlığı Konusunda Önemli Öneriler

31

Beyaz renkli dişlerin yanı sıra sağlıklı bir ağız her bir yaşta fazlasıyla önem taşır. Ağız ile birlikte diş sağlığının önemini öğrenebilmek amacıyla hiçbir zaman geç değildir, bunu hiç bir şekilde unutmamanız gerekiyor.

Günlük yalnızca 5 dakikalık zamanınızı ağız bakımına ayırmalısınız. Tamamen ağız bakımınızı 3 adım içerisinde tamamlamanız gerekiyor. Yalnızca fırçalamak ile birlikte diş ipi kullanmak tamamen ağız bakımı açısından hiç bir şekilde yetmiyor, birlikte bakteri plağına karşı tamamen etkili bir sıvı ağız bakım ürünüyle birlikte ağzınızı çalkalamalısınız.

Ağzınızda yer alan bakterilerden de 24 saat boyunca korunmanız gerekiyor. Bakterilere karşı bir şekilde etkisi klinik çalışmalar yapılarak kanıtlanmış ağız bakım ürümlerini, günlük olarak 2 defa 30 saniyelik kullanım gerçekleştirmek bakteri plağının oluşmasına ve diş eti sorunlarına karşı 24 saat devam eden bir koruma sağlamaktadır.

Dişlere daha yararlı olabilecek yiyecekleri tüketmelisiniz. Armut ile birlikte elma, havuç, kereviz karnabahar ve çilek benzerindeki meyve ile birlikte sebzelerin içeriğinde barındırdığı doğal liflerin tükürükle birleşmiş olması sonrasında diş temizliğine çok büyük bir yardımcı olmaktadır.

Asitli ve ayrıca şekerli bir durumdaki gıdalar ise dişlerin çürüme konusundaki sürecini başlatmaktadır. Bu söz konusu gıdaları tükettikten hemen sonrasında etkin bir şekilde ağız temizliği sağlamalısınız.

Sık bir şekilde sıvı alınması, bol bir miktarda su tüketimi de ağzınızı nemli tutmaktadır. Özellikle de sigara tüketiminde bulunanların, sigaranın tükürükle ilgili akışı azaltıyor olması ve ağız kuruluğuna neden olmasından dolayı çok kötü ağız kokusuna neden vermemesi amacıyla bol bir miktarda sıvı alması gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.