Giriş Hol Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

47


Holler yani evinizin girişi sizinle birlikte misafirleriniz ilk karşılayan köşedir. Bu nedenle hol dekorasyonu diğer odalarınız kadar önemlidir. Hollerde yapacağınız değişikler evinizde çok büyük farklar yaratabilir. Koridorun genişliğine göre aksesuarlar tercih edebilir, boş kalan kısımları küçük koltuklar kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Tabi okumayı seven biriyseniz daha kültürel bir hol dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Kitaplarınız için koridorlarınız doğru bir şekilde değerlendirilebilir. Hol genişliğiniz darsa dev kitaplıklar yerine yarım kitaplıklar kullanmanız koridoru daha geniş ve ferah göstermede sizlere yardımcı olacaktır.

Peki, koridorunuz kısa ve bunaltıcıysa nasıl bir çözüm üretebilirsiniz? Bunun cevabı oldukça basittir. Koridorunuzun sonuna bir boy aynası yerleştirmeniz koridorunuzun daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Yine aynaları karşılıklı koyma imkanınız varsa dar olan koridorunuz sonsuz bir uzunluğa sahip olacaktır.

Dekorasyonun vazgeçilmez bütünlüğünü sağlayan renkler hol dekorasyonu tasarlarken de önemlidir. Duvarlarınızı krem rengine boyayıp lila, mor ve toprak renginin tonlarını birlikte kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.