Daha az yemek için bu önerilere dikkat etmelisiniz

23

Haftaya daha başlarken kendiniz için hatalık bir yiyecek menüsü çıkartın ve yemeğe başlamadan hemen öncesinde bu menüyü detaylıca bir kontrol edin. Hazırladığınız menüye sadık kalıp, ön görmüş olduğunuzdan daha fazlasını yememiş olacaksınız.

Daha ufak tabaklar kullanarak porsiyonu da otomatik bir şekilde azaltmanız olanaklı. Özellikle de yemek karşısına geçmiş olduğu zaman kendini kontrol etme konusunda güçlük çekmekte olanlar açısından çok yararlı bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Yemek yemeye başlamadan sadece 15 dakika öncesinde bir bardak kadar su içmenizde yarar var. Midenizi biraz daha dolu hissedip daha az yemeniz olanaklıdır. Düşük kaloriye sahip bir yiyecekle midenizi doldurmaya başlayacak olursanız, yüksek kalorisi bulunan ve daha yağlı durumda bulunan yiyecekten daha az yemiş olacaksınızdır.

Ne denli yavaş bir şekilde yerseniz o denli hızlı doymuş olursunuz. Bazı durumlarda aç olmasanız bile ağzınıza bir şeyler atmak talep edersiniz. Buna benzeyen durumlarda sakız aslında çok harika bir kurtarıcıdır.

Gece olduğu zaman metabolizma yavaşlamaya başladığı için ve yiyip yattığınız zaman harcayamamakta olduğunuz bütün kaloriler kilo şeklinde size dönecek olduğu için bundan kesinlikle sakınmanız gerekiyor. Dişleri fırçalamak ise iştahı kesmeye yarıyor, yemek yemenin yerine dişlerinizi fırçaladıktan sonra doğru yatağa geçmeniz en iyisi olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.