Günlük bakımın nasıl yapılması gerekiyor?

33

  • Soğuk duş

Bu başlığımızın hiç bir şekilde gözünüzü korkutmaması gerekli! Fakat kaynar su kullanmanın yerine ılık suyla duş almak sizin güne çok daha zinde başlamanıza yardımcı olabilecektir.

  • Göz altındaki morluklar sizi korkutmamalı

Pek çok insanın ortak problemi olan gözaltı morluklarının sizi hiç bir şekilde korkutmaması gerekli. Günlük yaşantınız içerisinde çok daha fazla para harcayarak satın almış olduğunuz bakım ürünlerinin yanı sıra kozmetik ürünleri bir yana bırakmanın zamanı artık gelmiş değil mi? Yapmanız gerekli olan şey fazlasıyla basit! Akşam uyumadan hemen öncesinde buzdolabına 2 adet kaşık koyun veyahut sabah uyandığınız zaman kaşığın etrafına çok ince bir peçeteyle sarın ve gözaltınızda ortalama bir şekilde on saniye kadar bekletmelisiniz. Aynı zaman içerisinde bu işlemden sonra göz altlarınıza salatalık koymanız da olanaklıdır. Salatalık ise kan dolaşımınızın çoğalmasını sağlamış olacaktır.

  • Saçlarınızı hacimlendirmelisiniz

Bazı zamanlarda çok kötü hissetmekte olduğunuz dönemler olabilir. Saçlarınızın tamamen mat ve cansız bir durumda bulunduğunu düşündüğünüz ve bu durumun da sizin görünüşünü çok fazla etkilemekte olduğunu düşünebilirsiniz. Böyle olduğu zaman saçlarınızda gözle görülebilecek bir etki yaratma konusunda isteğiniz varsa bunun en iyi yollarından biri de hindistan cevizi yağının yanı sıra yoğurt maskesidir. Bir çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı ile birlikte doğal bir durumdaki yoğurdu karıştırın ve hemen sonrasında saçlarınıza uygulamaya başlayın. Bu söz konusu karışımı saçlarınız üzerine on dakika kadar masaj yapıp uygulayın ve sonrasında ise durulayın sonuca hiç bir şekilde inanamıyor olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.