Bu moda alışkanlıkları sağlığı bozuyor

19

Günümüdeki en gözde moda trendlerinden bir tanesi de dar pantolon modelleri. Lakin aşırı bir şekilde dar kıyafetler, kan dolaşımını etkilemekte. Bu söz konusu ürünler, varise bile sebep olabilmekte.

Deri ceket modelleri ile birlikte deri pantolon modelleri her devrin trendlerindendir. Fakat alınmış olan deri ürünlerinin yapısı fazlasıyla büyük bir önem arz ediyor. Suni deriden yapılan ürünler, uzun zamanlı kullanım gerçekleştirildiği zaman cildin üst kısmında çok ciddi problemlere sebep olabiliyor. Bu söz konusu ürünlerin fabrikasyon üretimleri konusunda kimyasal maddelerle beraber kullanılması ve üretilmiş olmasından dolayı, hem fazlasıyla kalitesiz bir durumda hem ise fazlasıyla sağlıksız bir durumda olduğunu söylemek olanaklı. Hakiki deri ürünlerine bakıldığı zaman onlardan daha düşük fiyatlarla satılıyor olması ve görsel aldatmacalar yapılarak süslenmesinden dolayı yapay deri ürünleri de ne yazıkki en fazla satışı gerçekleştirilen ürünler arasında yer alıyor.

Göz sağlığı da fazlasıyla önemlidir. Gözlüklerin bazıları da ucuz üretim maliyetinden dolayı optik cam kullanmanın yerine mika veyahut plastik üretimlerden elde edilmiş olan taklit biçiminde piyasa üzerinde yer almakta. Bu söz konusu gözlükler aslında ne kadar şık görünüşte olsa bile göz sağlığının tehdit edebilecek bir yapıda yer alıyor. UV koruması bulunmamasından dolayı güneş ışınlarının göze temasını hem hiç bir şekilde engellememekte hem ise bu söz konusu ışınları daha zararlı bir duruma getirebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.