Mücevher seçimi nasıl yapılır?

62

Taşlar aslında tüm kadınların en iyi dostlarındandır! Pekala mücevher ile birlikte takı seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekli olduğunu bilmekte misiniz?

Mücevherinizin üzerinde yer alan taşı kadar, taşının oturtulmuş olduğu yuva ve ayrıca kenar kısımlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Boşluk ile birlikte ezilme veyahut bir pürüz bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

En seksi aksesuarlar arasında bileklikler yer almaktadır. Bilekleriniz eğer fazla ince bir durumdaysa kalın modelleri tercih ederek kullanmalısınız. Topuz modeller ile beraber sallanmakta olan ışıltılı küpeler en ideal olanıdır. Kısa şekildeki bir saç modeliyle sallantısı daha az durumda bulunan bir model (örnek olarak tektaş veyahut tria benzerinde) çok uygun bir seçim olacaktır. Uzun saç modelleri üzerinde küpe tamamen ikinci planda kalmalıdır. Eğer ki gelinliğiniz ile bir takı takmayı düşünmekteyseniz ve saçlarınızı toplama konusunda bir planınız yoksa ince, uzun bir tane gerdanlık çok harika bir seçim olur.

Alacak olduğunuz pırlantanın renk skalası üzerindeki karşılığına bir bakın ve öteki renge sahip taşlarla kıyaslamasını yapıp gerçek rengin doğru olduğundan da emin olmaya çalışmalısınız. Değişik doku ve renklere sahip takılarınızı kombin yapabilirsiniz. Pırlanta bir tane bileziği beyaz altın bir bileklik takarak kullanmayı deneyebilirsiniz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.