Diş macunu kullanırken bunlara dikkat etmek gerekli

54

Dişlerin doğumdan veyahut hatalı ya da aşırı bir şekilde antibiyotik kullanılmasına bağlı bir şekilde lekelenmelerin diş beyazlatmanın yanı sıra dolgu uygulamaları benzerindeki girişimsel işlemler ile tedavi yapılabilmekte olduğunu açıklarken, tüketimi gerçekleştirilen gıdalar ya da nargile ve sigara benzerindeki tütün kullanılmasına bağlı bir şekilde sonradan renklenmiş dişlerin temizliğinin de diş hekimleri aracılığıyla yapılması gereklidir. Bu söz konusu işlemin hemen sonrasında da hastaların evlerinde doğru bir şekilde yeterli ağız bakımı uygulamalarıyla beraber bu vaziyeti koruması gereklidir.

Yapılmış olan özel bir araştırma esnasında piyasa içerisindeki beyazlatıcılı bir diş macununun hem renklenmeyi uzaklaştırma konusunda başarısız durumda bulunduğu hem ise suyla yapılmış fırçalanmaya bakılırsa daha çok renklenme oluşturmuş olduğu ortaya çıkartıldı. Sonuca bakılacak olursa; bu söz konusu macunlar bir müddet sonra diş ile birlikte aşınmalar ya da çizilmelere sebep olabilir. Bunun olması ise dişin çok daha kısa zamanda renklenmesine neden olabilir.

Dişlerin lekelenmesinin yanı sıra zarar görmesini önleyebilmek amacıyla çay ile birlikte vişne suyu, kahve, portakal ve şalgam suyu benzerindeki renklendirici gıdalarla asitli içeceklerin tüketimi gerçekleştirildikten sonra ağızın bol bir miktarda suyla çalkalanmasının gerekli olduğu da açıklanıyor. Bunun sayesinde ise renklendirici bir durumda ve aşındırıcı maddelerin ağız ortamından uzaklaşabilmesini sağlamış oluruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.