Dantelli kıyafetler nasıl giyilebilir?

226

Dantel, aslında sürekli olarak için kadınsı bir kıyafet olarak görüldü. Ayrıca hiçbir zaman içerisinde tam anlamı ile modanın gerisinde kalmamış oldu. Özellikle de romantizmin çok daha ön plana çıkmaya başladığı son seneler içerisinde, popüler bir trend şeklinde ön sıralarda yer almayı başarmış oldu.

Dantel detaylı kıyafetler sizleri çok daha şık bir kadına dönüştürebilmek amacıyla yeterli durumdadır. Fakat, senenin modasını yakalayabilmek amacıyla da bir takım unsurlara dikkat etmek gereklidir; aksi bir durumda ise şık olmaya çalışmaktayken çok rüküş, çok daha ucuz daha köyü olanı da ortaçağdan kalma bir görünüm yaratmanız mümkün..

Dantel kalem etek modelleri fazlasıyla şık gözükmekte. Bu modele yakın ipek bluzların yanı sıra ince gömlek modelleriyle abartısız ve çok daha asil bir şıklık yaratmakta mümkündür.

Kesik dantel bluz modellerini yüksek belli şort modellerinin yanı sıra skinny jean modelleri ile birlikte denizci pantolon modelleriyle ya da maksi etek modelleriyle kombin yapıp bu senenin trendlerini en uygun biçimde kullanmış olabilirsiniz.
Yarım dantel ceket modelleri jeanler ile birlikte denizci modeli tişört modelleriyle fazlasıyla iyi uyum sağlamaktalar.

Dantelli ayakkabı modelleri çok daha zarif ve narin durmakta lakin, dantelli ayakkabı giydiğiniz zaman üstünüzdeki öteki parçalarda çok daha fazla dantel bulunmamasına özen göstermeniz gereklidir. Dantelli kıyafet giymiş olduğunuz zaman aksesuarları minimumda tutma konusuna da dikkat etmeniz gereklidir. Ufak avize bir çift küpe takmak aslında takı açısından yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.