Dar bir koridorun geniş gösterilmesi mümkün mü?

99

Şu zamanlarda teknolojinin ilerlemiş olmasıyla ev dekorasyonunun yanı sıra yeni model eşyaları çok daha yakından ve hızlı bir biçimde takip edebilmekteyiz. Hal böyle olunca ev dekoru hususunda da çok özenli olmak gerekiyor. Özellikle de herkesin büyük bir problemi olarak öne çıkan dar ve ufak koridor dekoru konusunda sıkıntılar meydana gelebilmektedir.

Böyle bir şey olduğunda yapmanız gerekli olan dar ve ufak durumdaki koridorları çok daha aydınlık bir şekilde ferah gösterebilmesi amacıyla açık tonlara boyayıp işe başlamanız olanaklı. Dar bir durumdaki koridorların çok daha geniş bir şekilde gözükebilmesi amacıyla da ayna kullanmanız olanaklı.

Ancak renk uyumu yaparken koridorunuzda yer alan kapının rengi de fazlasıyla büyük bir önem arz etmektedir. Genek olarak beyaz renk ya da kırık beyaz rengini tercih etmeniz konusunda bir öneride bulunuyoruz. Zira hem koridorunuz çok daha ferah bir şekilde aydınlık ve mevcut halinden çok daha büyük gözükecektir, ayrıca bir de koridorunuz mevcut durumundan çok daha uzunmuş gibi gözüküyor olacaktır. Aynı zaman içerisinde duvar renklerini açık renklerle ve değişik tonlarda boyayıp kendi özel tarzınızı da yansıtmanız mümkün. Fakat bu söz konusu renklerin açık tona sahip renklerden olmasına dikkat etmek koşuluyla..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.