Elektronik Sigara Buharı Konusunda Harekete Geçmek

26

Gençlere ve genç yetişkinlere elektronik sigara buharından zarar gelmesinin önlenmesi önemlidir. Artık gençlerin sağlığını korumak için harekete geçecek kadar bilgi mevcuttur. Ebeveynler, sağlık çalışanları, öğretmenler ve gençlerle çalışan diğerler kişiler de dahil olmak üzere herkesin bu noktada bir rolü vardır.

Gençlerle Konuşun

Çocuklarınızla veya elektronik sigara buharının tehlikeleri hakkında tanıdığınız diğer gençlerle konuşabilirsiniz. Onlara, herhangi bir şekilde nikotinin, büyümekte olan beyinlerine yapabileceği zararları anlatın. Şimdi veya gelecekte e-sigaralar dahil olmak üzere herhangi bir tütün ürününü kullanmaları konusunda onlara karşı güçlü bir karşı duruşunuz olduğunu bilmelerini sağlayın. Tütünü kendiniz kullansanız bile, nikotin bağımlılığı ile mücadelenizi tartışırsanız dinlerler.

Sohbet Ederek Konuya Girin

Bazen yetişkinler, elektronik sigara buharı gibi aşina olmadıkları sağlık sorunları hakkında konuşmaya başlamak için yardıma ihtiyaç duyarlar. Sohbet ederek konuya girmek, biraz yardıma ihtiyacınız olursa, konuşmaya başlayamayanlar için iyi bir fikir olabilir. Kendiniz için konuşacaklarınızı yazdırın veya yazı olarak çocuklarınızla paylaşın. Yazdıklarınızı okuduktan sonra ne düşündüklerini sorun.

Gençlerin Elektronik Sigara Buharına Maruz Kalmasını Azaltın

Ebeveynler ve diğer yetişkinler, gençlerin elektronik sigara buharına maruz kalmasını azaltmak için ellerinden geleni yapabilir.

Gençlerin Etrafında E-Sigara Kullanımını Kısıtlayın

Kimsenin, gençlerin çevresinde e-sigara veya diğer tütün ürünlerini kullanmasına izin vermeyin. Sadece başkalarının davranışlarını örnek olarak almazlar, aynı zamanda sağlıklarına zararlı olabilecek nikotin ve diğer kimyasallara maruz kalma riskleri de var.

Tütün İçermeyen Yerleri Ziyaret Edin

Restoranlar ve e-sigara dükkanları olmak üzere tütün ürünlerinin kullanımına izin veren diğer yerlerden kaçının.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.