Sonbahar Kış Sezonu Çiçekli Elbiseler Moda Olacak

325


Çiçek desenli elbiselerin genellikle yaz aylarında giyilebildiği sanılırdı. Artık moda konusunda sürekli değişimlere gidiliyor ve yeni tarzlar ortaya çıkıyor. Kış gelse bile yaz aylarından kalma bir hava bırakmak isteyen modacılar, artık bahar aylarında en çok kullanılan çiçek desenli elbiseleri tasarlamaya başladı.

Bunu yaparken birçok rengi bir arada ve uyumlu bir şekilde kullanmaya çalışan modacıların kullandığı renkler ise; lacivert, siyah ve bordo haricinde daha sayısız rengi birlikte kullanıyorlar ve ortaya inanılmaz elbiseler çıkıyor. Çiçek desenleri genellikle koyu renge sahip zemin üzerinde belirgin bir şekilde gözüktüğünden dolayı alt tabanda her zaman koyu renkler daha çok kullanılıyor.

Bu sezonda çiçek desenleri sadece elbiselerde kullanılmayacak, ayakkabı, pantolon, ceket, kazak ve çantalarda sıkça görebileceğiz. Kullanılan kumaşlarsa kadife, yün ve ipek kumaşlar daha sık kullanılacak. Diğer bir kumaş ise Goblen denilen bu kumaşta çok daha farklı bir görünüm yakalayabiliyor.

Nasıl Kombine Edebilirim? Nasıl Uyumlu Giyinebilirim?

Daha çok floral desenler kullanabilir ve deri trendini kullanarak çok iyi bir kombin elde edebilirsiniz. Bu sezonda deri desenleriyle çiçek desenleri çok iyi bir uyum içinde olduğundan dolayı deri ve çiçek desenli bir elbise ve güzel bir metalik detaylı ayakkabıyla süper bir kombin yakalayabilirsiniz. Floral çiçek desenli bir kazak ile bluzu deri bir etekle kombine edebilirsiniz.

Eğer düz bir kıyafet seçtiyseniz bu kıyafetinize kullanacağınız çiçek desenli aksesuarlar ile hareket katabilir ve daha güzel bir kombin yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, düz desensiz bir elbise seçtiniz, çiçek desenlerine sahip bir çorap ile kombini tamamlayabilirsiniz.

Takı olarak elbiselerinizde kullanabilecekleriniz ise; çiçek desenlerine sahip bir taç, çiçek desenleriyle süslü bir Statement kolye, çiçek desenli küpeler, broşlar ve kendinize yakıştırdığınız aksesuarları kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.